Sedavý styl života

Sedavý styl života = bolesti pohybového aparátu? Je tomu opravdu tak?

Sedavé zaměstnání patří mezi jedno z nejčastějších povolání, a tudíž i sed patří mezi nejčastěji zaujatou polohu. Během dne v této poloze strávíme v průměru 8 hodin, což tvoří velkou část dne. Jak moc sedavý způsob života ovlivní náš pohybový aparát a jak můžeme předcházet případným potížím?

Číst více..
Dýchání nebo také pohyb života

Dýchání nebo také pohyb života

Dýchání patří mezi základní funkce organismu, které potřebujeme abychom přežili. Tento děj je však mnohem komplexnější i komplikovanější. Dýcháním ovlivňujeme posturu, postavení jednotlivých segmentů páteře, úroveň excitability (nabuzení) nervového systému, svalovou i nervovou relaxaci, ovlivnění psychiky, reflux apod.

Číst více..
Cvičení po porodu

Chcete cvičit po šestinedělí po vaginálním porodu, ale nevíte jak začít? Zde je pár tipů.

S cvičením po vaginálním porodu můžete začít kdykoliv, ale je potřeba navyšovat zátěž postupně. Už v šestinedělí lze tělo aktivovat lehkým cvičením. Po šestinedělí, pokud je vše v pořádku a nemáte komplikace, můžete pokračovat v dechovém cvičení, aktivaci svalů pánevního dna a trupového svalstva, cvičit s vlastní váhou a postupně začít aerobní cvičení.

Číst více..
Trauma a jeho vliv na bolest pohybového aparátu

Trauma a jeho vliv na bolest pohybového aparátu

Trauma zažívá každý z nás, naši přátelé, rodina, kolegové i sousedé. Týká se nejen lidí, které ho sami prožívají, ale i lidí, kteří mu přihlížejí. Jako fyzioterapeuti se setkáváme s různými typy obtíží pohybového aparátu. Jak je možné, že existuje kolerace mezi traumatem a bolestí pohybového aparátu? Přečtěte si v článku.

Číst více..